LUOTTAMUSELIMET

Kirkkoneuvosto 2017

  1. 12.01.2017
  2. 02.02.2017
  3. 02.03.2017
  4. 30.03.2017
  5. 04.05.2017
  6. 08.06.2017
  7. 29.06.2017
  8. 13.09.2017

Kirkkovaltuusto 2017

  1. 26.01.2017
  2. 17.05.2017
  3. 27.09.2017

Heinäveden seurakunnan ylin päättävä elin on kirkkovaltuusto, johon kuuluu 15 jäsentä. Valtuutetut 2015 -2018:

  • Issakainen Martti, puheenjohtaja
  • Mäkinen Jari, varapuheenjohtaja (uusi)
  • Andersin Pirjo (uusi)
  • Hartikainen Veli Pekka
  • Hoffren Antero (uusi)
  • Juuti Kaarina
  • Karppinen Annikki (uusi)
  • Karvinen Anne
  • Kinanen Ulla (uusi)
  • Koikkalainen Eeva
  • Marttila Marjukka (uusi)
  • Mikkonen Osmo (uusi)
  • Rissanen Kirsi
  • Sallinen Minna
  • Vänttinen Raili (uusi)

Pöytäkirjanpitäjä talouspäällikkö-diakoni Tarja Heiskanen.

Kirkkoneuvosto on seurakunnan toimielin, jonka tehtävänä on valmistella asiat kirkkovaltuustolle ja hoitaa käytännön asioita. Kirkkoneuvoston kokoonpano 2017-2018:

  • Kuikanmäki Eero, puheenjohtaja
  • Andersin Pirjo, varapuheenjohtaja (varalla Minna Sallinen)
  • Hoffren Antero (varalla Aulis Raitaluoto)
  • Juuti Kaarina (varalla Mervi Juvonen)
  • Karvinen Anne (varalla Anu-Liisa Rissanen)
  • Koikkalainen Eeva (varalla Veli Pekka Hartikainen)
  • Karppinen Annikki (varalla Osmo Mikkonen)
  • Pitkänen Esko (varalla Matti Vihma)
  • Rissanen Kirsi (varalla Marjatta Laitinen)

Läsnäolo-oikeus kirkkovaltuuston puheenjohtaja Martti Issakaisella ja varapuheenjohtaja Jari Mäkisellä.

Pöytäkirjanpitäjä talouspäällikkö Tarja Heiskanen

Seurakunta on lakkauttanut johtokunnat vuoden 2013 alusta.

Tilintarkastajat: Tilintarkastusyhteisö KPMG Oy Ab